namocypaktu - komentarze


Koncert Pożegnalny PFKi w Spodku

Impreza w Spodku rozpoczęła się już od godziny 14. Składała się z wielu elementów. Ludzie powoli napływali do jednej z większych hal koncertowych w Polsce. Kiedy o 21:29 na scenę wkroczyli Rahim i Fokus cała płyta była już zapełniona. Zaczęli "Kooperacją na mocy paktu" i od tego momentu było wiadomo, że koncert ten ma nie tylko wartość historyczną (jako ostateczny w działalności Paktofoniki), ale też emocjonalną. Głos Magika podczas niektórych utworów był puszczany z taśmy, jego duch towarzyszył nam podczas całego koncertu.
Paktofonika podczas ponad dwugodzinnego występu zagrała prawie cały swój repertuar. Co pewien czas na scenę wchodzili goście, towarzysząc Rahimowi i Fokusowi przy mikrofonie, m.in. Gutek wyśpiewał na swój reaggowo-rozbujany sposób "Ja to ja", Sot pokazał swą perfekcję w technice "beat box". Na koncert przyjechali też goście z Niemiec (DJ Senor Junior, OnAnon i Creuzefeld und Jakob) Rahim przy "Dla pewnego swego" powiedział "kiedyś marzyłem o tym, by zagrać w Spodku, dzisiaj to marzenie się spełniło. Pamiętajcie, "dla pewnego swego nic trudnego". Podczas całego występu w Spodku panowało to "pozytywne flo", a DJ Bambus dbał o to, by znane utwory dzięki innym aranżacjom brzmiały świeżo i zaskakująco. Na koniec koncertu cały Spodek wyśpiewał chóralnie "Jestem Bogiem"...

Tak zakończył się pewien rozdział legendy polskiego hip hopu. Teraz pozoostają nam już tylk płyty i wspomnienia. Paktofonika, którą zapamiętamy to obraz ludzi zawsze szczerych, skromnych i pełnych dobrych pomysłów. Na szczęście Rahim i Fokus nie zawiesili swojej działalności scenicznej, udzielają się w wielu projektach (m.i.n Pijani Powietrzem, Pokahotanz, Straho czy Brak2sensu). Czekając z niecierpliwością na ich kolejne projekty pamiętajmy, że Paktofonika była jedna i nic jej nie zastąpi. Dlatego nie ma sensu porównywanie kolejnych dzieł Rahima i Fokusa do Paktofoniki. Ten rozdział jest definitywnie zamknięty.

Końcówka koncertu mówi sama za siebie: Rahim z koszulką w ręku mówi: ,,Nie wiem komu mam dać, ...może pan ochroniarz rzuci, ok?
Może pan rzucić? ...komuś tam? Będzie sprawiedliwiej. Dziękuje Wam bardzo jeszcze raz. Na tym sie kończy nasza wspólna podróż. Paktofoniki w tym momencie już nie ma. Dobranoc"







Więcej zdjęć ze Spodka na stronie: http://www.cgm.pl/aktualnosci/wyswietl.php?O_NEWS=3606727

Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


Tak napisali inni:
20.06.2009 :: 00:40 :: aczy93.neoplus.adsl.tpnet.pl

tapety

zdjęć nie widać!

winogrona
obrazki
tapety
odchudzanie
zdrowie
ogrzewanie
basen
kredyty

05.04.2007 :: 16:39 :: drw75.neoplus.adsl.tpnet.pl

ankiety

żaluje że mnie wtedy nie bylo wspodku ... mowi sie trudno .. ale musiało być spoko... zapraszam na mojego bloga : http://ankiety.talk.pl/ na którym znajdóją się śmieszne ankietki i odpowiedzi ... niestety już zapóźno żeby się wpisać do uczęstników... jak będzie następna ankietka to dam znać ... pozdro.
28.07.2006 :: 22:26 :: axo83.internetdsl.tpnet.pl

siasica

ooo
a ja nie znosze hip hopu...
sorka ale sa rozne gusta i gusciki
i ja nie przepadam
siasica.talk.pl zapraszam!!
11.03.2006 :: 16:28 :: bue3.internetdsl.tpnet.pl

zozolek

ZAPRASZAM
zozolek.talk.pl
WARTO!!!!!!!!!!!!!!
27.02.2006 :: 19:38 :: eoq252.neoplus.adsl.tpnet.pl

ogon

fajny blog moze ty tez dowiedzisz mój?? Zapraszam : ogon.talk.pl
10.03.2005 :: 21:05 :: dns.elpos.net

mychaa

ZAPRASZAM NA KONKURS WWW.MYCHAA.TALK.PL NAPRAWDE WARTO
08.03.2005 :: 14:57 :: bdy61.neoplus.adsl.tpnet.pl

mAd

Zajebisty blog !!!A co do koncerciku PFK to rzeczywiście:był genialny ...zapraszam na www.pokahontaz.ziolo.pl (mój blog):-D
07.03.2005 :: 13:48 :: adc147.neoplus.adsl.tpnet.pl

cristianka

Fany blogasek! Zapraszam koniecznie do mnie www.cristianka.talk.pl i zostaw śladzik. PLZZ!!! Pozdro
06.03.2005 :: 21:09 :: dew82.neoplus.adsl.tpnet.pl

basia

Zapraszam do konkursu! Super nagrody, naprawdę warto! Zgłoś się i ty!
www.basia.talk.pl


P.S. A twoja stronka is the best!
06.03.2005 :: 17:36 :: users1-20.nat.rlan.pl

Emila

Odlotowy blogas ja też mam bloga www.zwierzakiii.blog.onet.pl zajrzyj tam i daj komenta!
02.03.2005 :: 19:22 :: chz169.neoplus.adsl.tpnet.pl

ada

ogłaszam konkurs... przeczytaj notkę na moim blogu a się wszystkiego dowiesz... zaprasam... zgłoś się.... PApa... (ada.talk.pl)
02.03.2005 :: 19:22 :: chz169.neoplus.adsl.tpnet.pl

ada

ogłaszam konkurs... przeczytaj notkę na moim blogu a się wszystkiego dowiesz... zaprasam... zgłoś się.... PApa... (ada.talk.pl)
02.03.2005 :: 19:22 :: chz169.neoplus.adsl.tpnet.pl

ada

ogłaszam konkurs... przeczytaj notkę na moim blogu a się wszystkiego dowiesz... zaprasam... zgłoś się.... PApa... (ada.talk.pl)
02.03.2005 :: 10:24 :: ahb187.neoplus.adsl.tpnet.pl

showocenki

Nie ma to jak konkurs na najleprzego bloga co?? Zwłaszcza kiedy można wypychać się dumą za pierwsze miejsce!! Naprawdę polecamy wam nasz konkurs!!

Konkurs polega na najleprzego bloga wszechczasów! Pamiętajcie też, że konkurs będzie trwał 14 dni!!

1. Emilinacje (5 dni od 2 marca do 7 marca)
2. Pół finał (5 dni od 7 marca do 12 marca)
3. FINAŁ (4 dni od 12 marca do 15)

Konkurs będzie rozgłoszony na cały talk!!
Warto sprubować! Nawet początkujacy mogą się zgłaszać! Na www.showocenki.talk.pl

Twój blog ma szansę!

01.03.2005 :: 09:38 :: sky-te.pai.net.pl

oceniamblogi00

looknij na www.oceniamblogi00.talk.pl gdzie pojawiła się ocena twojego bloga! pozdrawiam
27.02.2005 :: 13:19 :: cgc129.neoplus.adsl.tpnet.pl

biedronka

Tak żaluje że mnie wtedy nie bylo wspodku nio;(Ale coz mowi sie trudno.Pozdro:)
26.02.2005 :: 16:18 :: pa122.sroda-wielkopolska.sdi.tpnet.pl

julcia

hej!dzięki za kometke.Ja ci skrobie.Ja cie nie opuściłam!Fajowy blogers!Pozdróffy!:****
Talk.pl :: Wróć